Tyto kreditní karty mají nejlepší odměny a výhody

Pro mnoho lidí může být získání kreditní karty docela skličující. Množství nabízených možností může být matoucí a všechny mají různé výhody a odměny. Navzdory všeobecnému přesvědčení nejsou všechny kreditní karty stejné a je ve vašem nejlepším zájmu udělat si domácí úkol a prozkoumat všechny možnosti, než si nějakou vyberete.

Bylo by pro vás výhodou, kdybyste se vyznali v různých možnostech. Díky všem těmto možnostem se určitě najde jedna, která bude ideální volbou pro každou situaci. Musíte vědět, co hledáte, a umět vyhledávat na internetu.

Pokud chcete požádat o kreditní kartu, toto jsou nejdůležitější věci, které musíte vědět předem.

1. Rozumějte různým druhům výhod

Výběr kreditní karty podle výhod není tak jednoduchý jako výběr té nejvýhodnější. Faktem je, že všechny různé výhody nejsou ve skutečnosti přímo srovnatelné. Existuje tolik různých druhů, že je třeba vybírat podle toho, co pro vás mohou udělat.

Ještě důležitější je, že druh karty, který si vyberete, bude také určovat, jak budete kartu nakonec používat. Proto je znalost různých typů tak cenná, než se rozhodnete požádat o úvěr.

Níže uvádíme seznam výhod a jejich význam:

◉ Převod zůstatku – to znamená, že převezmete zůstatek na starší kartě a převedete jej na novou kartu. Pokud má vaše nová karta nižší sazby, můžete ušetřit spoustu peněz na úrocích.
◉ Vrácení peněz – Jeden z nejjednodušších bonusů, který vám za určité nákupy vrátí určité procento peněz.
◉ Odměny za plyn – Podobají se odměnám za cash back a případně vám přinesou větší zhodnocení, ale lze je použít pouze k placení za plyn.
◉ Odměny pro maloobchodní prodejce – Někteří maloobchodní prodejci mají vlastní kreditní karty, a pokud je použijete v jejich obchodě, poskytnou vám slevy nebo body.
◉ Zajištěné karty – Hlavní výhodou zajištěných karet je, že o ně můžete požádat se špatným nebo žádným úvěrem, protože jako zálohu vyžadují hotovostní vklad.
◉ Studentské karty – Tyto karty jsou určeny speciálně pro studenty, aby si mohli začít budovat úvěr.
◉ Odměny za cestování – Používání karty vám vrátí výhody spojené s cestováním, například míle nebo dokonce hotelové pokoje.
◉ Nezajištěné karty – Jsou opakem zajištěných karet, nevyžadují žádné zajištění. Proto se o ně žádá nejčastěji.

Prostudování výše uvedeného seznamu vám pomůže zúžit výběr, který druh karty je pro vás nejvhodnější. Pokud moc necestujete, zřejmě to znamená, že odměny za cestování by pro vás nebyly tak výhodné. Místo toho se poohlédněte po žádostech u společností, které nabízejí takové odměny, které by nejvíce vyhovovaly vašemu životnímu stylu.

2. U své první kreditní karty nebudete mít tolik možností.

Jednou z tvrdých pravd, kterou je třeba si odpustit, je to, že pokud se jedná o vaši první kreditní kartu, nebudete mít tolik možností. Totéž platí pro lidi, kteří mají velmi krátkou nebo omezenou úvěrovou historii. Stále budou existovat karty, ale prostě si tuto skutečnost uvědomte.

Vzhledem k tomu, jak je úvěrový systém nastaven, nemají žadatelé, kteří žádají o úvěr poprvé, příliš možností, jak s ním pracovat. To má za následek, že nemohou žádat o nejlepší kreditní karty nebo o karty s velkým množstvím odměn. Nemusíte mít možnost získat věci, jako jsou bonusy za registraci nebo pokročilé odměny u leteckých společností.

Důvodem je to, že tyto druhy výhod jsou vytvořeny tak, aby lákaly lidi s dobrou bonitou. Vzhledem k velkému počtu různých úvěrových společností se výhody používají ve snaze přilákat ty nejlepší zákazníky.

S ohledem na to budete možná muset požádat o úvěr u některé z méně známých společností. Podívejte se také na karty, které jsou určeny speciálně pro studenty nebo pro osoby bez úvěrové historie. Další možností je podívat se na předkvalifikaci pro některé karty. To by jistě ušetřilo spoustu času ve srovnání s tím, kdybyste žádali naslepo a byli odmítnuti.

3. Zjistěte, jak karta ovlivní vaše kreditní skóre

Jak může kreditní karta změnit vaše kreditní skóre, je o něco složitější, než by si většina lidí mohla myslet. Je to důležité, protože dobré kreditní skóre může ovlivnit vše od sazby pojištění auta až po nákup mobilního telefonu.

V okamžiku, kdy požádáte o kreditní kartu, se vaše kreditní skóre změní. Kdykoli tak učiníte, přidají se tyto informace do vaší úvěrové historie. A nejen to, zůstane tam po dobu dvou let a také ovlivní vaše skóre až na šest měsíců. Možná si myslíte, že odmítnutí žádosti o kartu tuto skutečnost vyvrací, ale není to pravda.

Naopak, podání žádosti o úvěrovou linku a její schválení může být pro vaše úvěrové skóre velkým přínosem. Kdykoli dostanete příležitost úvěr využívat a následně splácet, zlepší se vaše celková historie. Vždy včasné splácení karty a to, že se neopozdíte, naznačuje věřitelům, že jste spolehliví. Také vaše platební historie tvoří značnou část vašeho skóre FICO, takže udržování dobrých výsledků je důležité. V neposlední řadě je pro vaše celkové skóre výhodné mít k dispozici více úvěrů.

Proto byste měli vědět, jak mohou kreditní karty změnit vaše kreditní skóre. Musíte si uvědomit, že i žádost o kartu ovlivní vaše skóre. Jakmile kartu získáte, její zodpovědné používání může být velkým přínosem pro vaši finanční budoucnost.

4. Před výběrem karty si prostudujte úrokové sazby a poplatky

Přestože vám karty mohou poskytnout velkou finanční svobodu a flexibilitu, vysoké úrokové sazby mohou být stejně problematické. Vyšší sazby se mohou nečekaně sčítat a mohou být rozdílem mezi desítkami dolarů až několika stovkami. Roční poplatky k tomu přidají ještě další náklady.

Chcete-li se zbavit takového překvapení, prostudujte si úrokové sazby a poplatky ještě předtím, než o kartu požádáte. Tyto informace jsou vždy k dispozici, pokud víte, kde je hledat. Není to něco, co by před vámi společnosti mohly skrývat.

Ve skutečnosti mají ze zákona povinnost mít všechny tyto informace pro žadatele k dispozici. Musí být k dispozici i před podáním žádosti o kartu. Nejčastěji lze tato čísla nalézt v samotné žádosti.

Při vyplňování žádosti si dávejte pozor na odkazy nebo fráze jako “sazby a poplatky” nebo “ceny a podmínky”. Mnohdy budou sazby také uvedeny v rámečku nebo v tabulce. Náklady na vlastnictví karty si můžete spočítat tak, že zjistíte RPSN, roční poplatky a poplatky z prodlení, pokud zapomenete zaplatit účet včas. To neznamená, že jste typ člověka, který by zapomněl zaplatit účet, ale plánování pro každý scénář je vždy dobré.

Jednou z největších chyb, které se můžete dopustit, je požádat o kartu, kterou si nemůžete dovolit. Pokud všechny poplatky a sazby vypadají, že by to pro vás mohl být problém, prostě se dál poohlížejte po jiné kartě.

5. Vždy vyhledejte všechny možnosti a porovnejte je

Kromě toho, že musíte znát všechny možnosti, je třeba je opravdu porovnávat mezi sebou. To vám pomůže zúžit množství úvěrových společností na několik vybraných.

Různé kreditní karty jsou natolik odlišné, že jejich analýza vedle sebe je jediným způsobem, jak určit, která je pro vás nejlepší. Která má výhody, které by přímo ovlivnily váš život? Která má největší výhody vzhledem k výši poplatků, které zaplatíte? To vše jsou informace, které můžete shromáždit před podáním přihlášky, a pak zjistit, zda je to ta správná volba.

Nalezení skvělé kreditní karty je jen špičkou ledovce. Jakmile provedete veškerý průzkum a najdete nejlepší kreditní kartu pro své potřeby, dalším krokem by mělo být začít uvažovat o více kreditních kartách. Jak již bylo zmíněno, různé kreditní karty nabízejí různé odměny, takže pokud můžete požádat o více než jednu kartu a bude vám schválena, bude to mnohem výhodnější než mít jen jednu.

Řekněme například, že máte kartu, která nabízí cash back, ale pouze při nákupu v supermarketu. Pokud si s touto kreditní kartou koupíte letenku, nemusíte získat žádnou výhodu. Nyní zvažte případ, kdy máte dvě kreditní karty: jednu, která vám při nákupu v obchodě s potravinami poskytuje velké množství peněz zpět, a druhou, která vám při nákupu letenek poskytuje míle zdarma. Pokud použijete obě kreditní karty k nákupu zboží, můžete získat dvojnásobné a v některých případech i vyšší odměny.

Dalším dobrým příkladem výhod více karet je, když kreditní karta nabízí nějaký vstupní bonus. Existuje mnoho společností vydávajících kreditní karty, které se snaží nalákat nové zákazníky k registraci tím, že nabízejí buď peníze zdarma, pokud během určitého období utratíte minimální částku, nebo třeba trojnásobek bodů zpět z nákupů v prvním roce. Tyto akce je dobré vyhledávat, protože po schválení a skončení propagačního období není povinnost kreditní kartu dále používat. Pokud tedy můžete požádat o kartu a získat 2 000 Kč za tři měsíce jejího používání na nákupy, které byste si normálně stejně koupili, vyplatí se vám tuto kartu zaregistrovat.

Existují dokonce lidé, kteří si vytvořili tabulky svých kreditních karet a odměn. Přesně vědí, kolik musí utratit, aby získali maximum výhod, které jim karta nabízí. Existuje několik lidí, kteří procestovali zdarma celý svět, protože si dokázali moudře naplánovat své výdaje tak, aby tímto způsobem získali míle a body z desítek kreditních karet.

Abyste mohli zvládnout více než několik kreditních karet, musíte si samozřejmě udělat pořádek. Poslední věc, kterou byste chtěli, je zapomenout, že máte dluh na jedné z nich, a nakonec dlužit spoustu peněz kvůli úrokům, které neustále přibývají.

Když už mluvíme o úrocích, další výhodou nakupování více kreditních karet je, že různé karty mohou mít velmi rozdílné úrokové sazby. Pokud si plánujete půjčit hodně peněz, je nejlepší hledat kreditní kartu s co nejnižší úrokovou sazbou.

Avšak i v případě, že již kreditní kartu máte a v současné době na ní dlužíte hodně peněz, bylo by velmi moudré rozhodnutí cíleně se poohlédnout po jiné kreditní kartě s nižší úrokovou sazbou. Budete překvapeni, kolik peněz můžete každý měsíc ušetřit pouhou konsolidací dluhu z kreditní karty na kreditní kartu s nižší úrokovou sazbou. V podstatě budete novou kreditní kartou splácet peníze, které dlužíte na své kreditní kartě. Tímto způsobem bude zůstatek na vaší staré kreditní kartě s vysokou úrokovou sazbou nulový a nová kreditní karta bude vyžadovat mnohem nižší měsíční splátky na splacení stejné částky dluhu, kterou jste již měli.

Největší zbraní, kterou máte na své straně, jsou znalosti, a ty získáte nakupováním. Jakmile budete vyzbrojeni správnými informacemi, budete si moci vybrat tu nejlepší kreditní kartu, která obohatí váš život.

ADVERTISEMENT

You May Also Like